Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.
Oferta

PELOPONEZ TOLO-ATENY

Tolo Peloponez Grecja
Transport:Samolot
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
  • Basen
  • TV
  • Restauracja
  • Klimatyzacja centralna
  • Klimatyzacja indywidualna
  • Bar
  • Sklep - market
  • Internet
  • Kantor walut

Symbol oferty:352/18221 Pobierz:  

Cena podstawowa:
UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA NNW,KL,BAGAŻ, POK. 2 OSOBOWY, OS.PODSTAWOWA 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

CENA OBEJMUJE: 7 noclegów( 6 noclegów w Tolo w hotelu 3*),(1 nocleg w Atenach w Hotelu 3*), wyżywienie : 7 śniadań, 7 obiadokolacji , samolot na trasie :Warszawa-Ateny- Warszawa, (bagaż-23 kg, podręczny 8 kg) - posiłek na pokładzie samolotu, napoje zimne i ciepłe oraz napoje alkoholowe (wino, piwo), transfer autokarem : Ateny- Tolo- Ateny, opiekę pilota i rezydenta, ubezpieczenie NWI, NWS-15 000 zł, KL -20 000 EURO, bagaż-1000 z, autokar na realizację programu turystycznego, TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny). Cena nie obejmuje: napoi do obiadokolacji innych niż woda, kosztu wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów rejsów na Hydrę i Spetses, wydatków własnych.

1 DZIEŃ- 27.04.2018 (piątek)

zbiórka PORT LOTNICZY -Warszawa- Wylot do Aten - godz. 18.10. Przylot do Aten godz. 21.45
(AEGEAN Greckie linie lotnicze), przejazd do Hotelu w Tolo
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ- 28.04.2018 (sobota) -NAFPLIO-MYKENY-NEMEI

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najciekawszych atrakcji: WENECKIEGO NAFPLIONU, MYKEN
Z MASKĄ AGAMEMNONA ORAZ NAJLEPSZYCH WINNIC NEMEI. NAFPLIO było pierwszą stolicą młodej niepodległej Grecji. Założone przez Wenecjan służyło jako gigantyczny fort obronny do patrolowania dostępu od morza i od strony lądu. Miasto ma charakter obronny i romantyczny, jest uważane za jedną z najpiękniejszych w Grecji. Wspólny spacer po starówce do ważnych, historycznych miejsc. Zobaczymy mury obronne, twierdzę Palamidi , piękne Stare Miasto o tarasowej zabudowie, park w środku miasta ze starym dworcem i lokomotywą, fort Bourtzi w centralnej części zatoki i nadmorski bulwar prowadzący do plaży. Dla chętnych sprawdzian sił, 899 schodów do fortu Palamedesa, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto z meczetami oraz zatokę argosarońską. Czas wolny w sercu Nafplionu aby każdy mógł poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca.
Przejazd do MYKEN - Piękna Helena, Agamemnon, Atreusz, Klitajmnestra czy Achilles to postacie, które podsycają ważność tego miejsca. Zwiedzimy muzeum ze złotą maską Agamemnona, oraz skarbami z grobów szybowych. Wejdziemy do grobu Agamemnona oraz na cytadelę mykeńską. Ukoronowaniem dnia będzie wizyta w NEMEI. Niegdyś miejsca Panhelleńskich Igrzysk Sportowych na równi ważnych z olimpijskimi. Dzisiaj jest to zagłębie winnic, w których powstaje najlepsze greckie wino czerwone. Będziemy mieli okazję zwiedzić piwnice winnicy, część produkcyjną oraz skosztować najlepsze na tym obszarze wina białe i czerwone. Jest to najlepszy okres na zapoznanie się z procesem produkcyjnym i skosztowanie doskonałych trunków. Powrót do hotelu -obiadokolacja.

3 DZIEŃ-29.04.2018 (niedziela)

Śniadanie- wypoczynek nad morzem ,plażowanie, kąpiel, obiadokolacja.

4 DZIEŃ-30.04.2018 (poniedziałek)- ASINI-ŚLADAMI HISTORII

Po śniadaniu wycieczka piesza -zwiedzanie starożytnego ASINI - antyczny Akropol usytuowany w najgłębiej wysuniętym w morze cyplu. W czasach mykeńskich istniało tu ważne miasto, które w 740 r p.n.e zostało zniszczone przez zazdrosnych mieszkańców potężnego wówczas miasta Argos. Miała być to zemsta za sojusz mieszkańców miasta ze Spartą. W czasach hellenistycznych zostało odbudowane.
Obecnie zobaczyć tu można pozostałości cytadeli, grobów mykeńskich oraz wiele ciekawych przedmiotów.
To miejsce było źródłem natchnienia dla greckiego poety Georgiosa Seferisa, laureata nagrody Nobla.
W poemacie “The King of Assini” opisuje w malowniczy sposób spustoszenia starożytnego miasta.
Opisuje to miejsce jako najpiękniejszą skalną ścianę na brzegu morza, ozdobioną pozostałościami odległej przeszłosci. Powrót do hotelu - plażowanie- obiadokolacja.

5 DZIEŃ-01.05.2018 (wtorek)- REJS NA HYDRĘ I SPETSES

Śniadanie w hotelu i czas wolny lub fakultatywnie rejs na najpiękniejsze wyspy ZATOKI SARONSKIEJ: HYDRĘ I SPETSES. Hydra- najciekawsza z wysp archipelagu. Nie ma na niej ruchu kołowego. Cały transport odbywa się na grzbiecie osiołków lub konno. Jest przykładem kamiennej architektury wyspiarskiej i niebywałego piękna. To ulubione miejsce Roberta Retforda, Lizy Minelli i z pewnością nasze, po wizycie na niej. Zwiedzimy cerkiew Metropolitalną, pospacerujemy po wąskich, kamiennych traktach i tysiącach schodów do zapierających dech w piersiach punktów widokowych. Spetses jest zdecydowanie inna - mimo, iż niewielka to bardzo kosmopolityczna: rodzina Hiltonów, Big czy właścieciel znanej marki piwa Amstel upodobali sobie właśnie tę wyspę na miejsc odpoczynku. Liczne zatoczki i lazurowe w nich morze przyprawiają o zawrót głowy. Niewątpliwie jest to doskonałe miejsce na kąpiele i połowy owoców morza. Powrót do hotelu - obiadokolacja.

6 DZIEŃ-02.05.2018 (środa)

Śniadanie- wypoczynek nad morzem, plażowanie, kąpiel, obiadokolacja.

7 DZIEŃ-03.05.2018 (czwartek)- KANAŁ KORYNCKI-ATENY

Wczesne śniadanie -transfer autokarem w kierunku Aten . W trakcie przejazdu postój przy KANALE
KORYNCKIM, który łączy 2 morza : Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę miedzy wyspami i kontynentami.
Będziemy mieli okazję stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy: Periandera,
Kaliguli, Juliusza Cezara, Nerona i innych wielkich tego świata- krótki spacer i czas na zdjęcia.
Następnie przejazd do ATEN- SIEDZIBY BOGÓW GRECKICH. Potęgę miasta poznamy zwiedzając: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, zobaczymy Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem, to tutaj zjawił się św. Paweł, który, jak można przeczytać w -Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Na pamiątkę tego wydarzenia, ateńczycy umieścili na wzgórzu w 1938 r. specjalną tabliczkę ze stosownym fragmentem z Dziejów Apostolskich. Przejdziemy przez rozrywkowo-rzemieślniczą Plakę. Podczas objazdu miasta będziemy mogli podziwiać Plac Syntagma - z grobem Nieznanego Żołnierza, zobaczymy teatralną zmianę warty oraz słynny stadion Panatenajski z IV w p.n.e, na którym miało miejsce otwarcia nowożytnych igrzysk olimpijskich, przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego. Przejazd na Wyspę Pelopsa. Zakwaterowanie w Atenach., kolacja.

8 dzień- 04.05.2018 (piatek)- ATENY-WARSZAWA

Po śniadaniu czas wolny na zakupy w sercu Aten. Ok 12.00 transfer na lotnisko wylot do Polski.
Wylot z Aten - godz. 15.45 . Przylot do Warszawy 17:20 (AEGEAN Greckie linie lotnicze).

PELOPONEZ

Najbardziej grecki region kraju geograficznie jest najdalej na południe wysuniętą częścią kontynentalnej części kraju (i zarazem Półwyspu Bałkańskiego). W zamierzchłej przeszłości był wyspą, która na skutek ruchów tektonicznych dosunęła się do lądu. Kanał Koryncki powtórnie oddzielił go od Grecji, z którą obecnie połączony jest mostami, nad kanałem po wschodniej stronie i nad cieśniną między Ríonem, a Andiríonem po zachodniej.
Wiszący most nad Zatoką Koryncką, otwarty latem 2004 r., jest jednym z największych na świecie. Jako kolebka greckiej kultury, najbardziej różnorodna i przesiąknięta mitami część kraju, pełna żywych tradycji, legendarnych pałaców mykeńskich, średniowiecznych zamków, bizantyjskich miast-widm, wykopalisk, kościołów i monastyrów, jest prawdopodobnie najpiękniejszą częścią Grecji. Swoją atrakcyjność zawdzięcza niebywałym krajobrazom Peloponez to kraina gajów pomarańczowych i winnych, antycznych ruin, skalistych klifów i pięknych plaż. Półwysep kryje też większość najwspanialszych zabytków archeologicznych Grecji. To idealne miejsce na wakacje.

TOLO

Niezwykle urokliwa i malownicza turystyczna miejscowość wypoczynkowa położna nad Zatoką Argolidzką na Peloponezie , ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Piaszczysta plaża, ciepłe, błękitne morze-oazy do nurkowania, promenada, egzotyczna roślinność uprzyjemniają wypoczynek. Wieczorami zapraszają liczne kawiarnie, dyskoteki, restauracje , które sprawiają, że miasto tętni życiem do białego rana.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYJAZD DNIA: 27.04.2018
ZBIÓRKA - godz. 16.00 - Port Lotniczy OKĘCIE- HALA ODLOTÓW TERMINAL 2
UWAGA !! o godz.15.30 w Terminalu 2 -Odloty - po wejściu przy tablicy odloty/przyloty oczekuje P. ILONA MICHALSKA tel.505 744 308 - udziela niezbędnych informacji i kieruje uczestników do stanowiska odpraw.
WYLOT: godzina 18:10 Warszawa, przylot do ATEN - godz.21 :45 -czasu lokalnego. NA lotnisku w Atenach oczekuje przedstawiciel touroperatora pilot BIURA PODRÓŻY -WHITE BLUE” i kieruje turystów do właściwego autokaru.
POWRÓT - dnia 04.05.2017
PRZYLOT -Transfer do Portu Lotniczego - wylot z ATEN - godzina 15:45. Przylot do Warszawy: godzina 17:20
DOBA HOTELOWA- doba hotelowa zaczyna się od godz.14.00 i kończy się o godz.12.00. Pierwsze świadczenie - kolacja w dniu przylotu, ostatnie świadczenie -śniadanie w dniu wylotu.
ODPRAWA: GRECKIE LINIE LOTNICZE AEGAN AIRLINES . Po przyjeździe do Portu Lotniczego kierujemy się bezpośrednio do odprawy z ważnym dokumentem: dowodem lub paszportem (prosimy o sprawdzenie ważności dokumentów przed rozpoczęciem imprezy),oraz biletem. Informacje o stanowisku odprawy biletowo-bagażowej -check-in” znajdują się na monitorach rozmieszczonych na lotnisku. Przy stanowisku check-in odprawiany jest bagaż rejestrowany oraz sprawdzane są dokumenty: dowód lub paszport. Przy odprawie otrzymujemy kartę pokładową (boarding card) z dołączonym do niej potwierdzeniem nadania bagażu. Karta pokładowa upoważnia do zakupów w strefie bezcłowej i do wejścia na pokład samolotu. Odprawy rozpoczynają się na 2 godziny przed określoną godziną odlotu, zaś kończą się na około 45 minut przed odlotem.
KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA:
Po odprawie biletowo-bagażowej pasażerowie przechodzą przez kontrolę bezpieczeństwa, którą przeprowadzają funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Pracownicy Służby Ochrony Lotniska. Podczas kontroli wszystkie przedmioty metalowe - klucze, zegarki, paski, telefony komórkowe, monety, sprzęt elektroniczny, bagaż podręczny oraz nakrycie wierzchnie należy umieścić w pojemniku i położyć je na taśmie urządzenia rentgenowskiego. Podczas kontroli bezpieczeństwa pasażerowie proszeni są o przekazanie do sprawdzenia plastikowych toreb z opakowaniami zawierającymi substancje płynne.
KONTROLA DOKUMENTÓW:
Po odprawie biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa pasażerowie przechodzą przez kontrolę dokumentów prowadzoną przez Straż Graniczną.
WEJŚCIE NA POKŁAD SAMOLOTU (BOARDING):
Wchodzenie na pokład rozpoczyna się o godzinie określonej na karcie pokładowej. Numer wyjścia (gate) na pokład samolotu znajduje się na karcie pokładowej i na monitorach informacyjnych. Na pokład samolotu pasażerowie wchodzą rękawem pasażerskim, a jeżeli samolot stoi na stanowisku oddalonym, podróżnych dowozi do niego wygodny autobus płytowy.
BAGAŻ: BAGAŻ REJESTROWY :
Waga bagażu przysługującego pasażerowi (w tym dzieci): - 1 sztuka - 23 kg (suma wymiarów zewnętrznych -158 cm (wysokość + długość + szerokość). Ciężar 1 walizy ( w przypadku bagażu łączonego np. dla 2 os )
nie może przekraczać 32 kg.
BAGAŻ PODRĘCZNY:
Waga: - 1 sztuka -8 kg, Wymiary: 55 x 40 x 20 cm
NADBAGAŻ:
Opłata za każdy kilogram nadbagażu wynosi 8 EUR/ w jedną stronę .Waga jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg.
BAGAŻ KABINOWY- PODRĘCZNY : wielkość regulowana jest przez przepisy każdej linii lotniczej. Bagaż ten jest kontrolowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy sprawdzają czy nie znajdują się tam przedmioty zakazane do przewozu.
Przedmioty zakazane w bagażu podręcznym (kabinowym):
broń palna i innego rodzaju broń, przedmioty o ostrych końcach lub o ostrych krawędziach, instrumenty tępe, materiały wybuchowe albo łatwopalne, substancje chemiczne i toksyczne, substancje płynne: perfumy, żele do włosów czy kąpieli, pasty, kosmetyki w płynnej formie, kremy, odżywki, oliwki, spraye, substancje płynne pod ciśnieniem, np. dezodoranty, woda i inne napoje, zupy, syropy powyżej 100 ml .
Przedmioty dozwolone w bagażu podręcznym (kabinowym): płyny, które są niezbędne w trakcie podróży ze względów zdrowotnych do 100ml, płyny zakupione w strefie pasażerskiej, bezpiecznie zapakowane i z paragonem poświadczającym, datę i miejsce zakupu, lekarstwa i inne środki medyczne, lub jedzenie dla dzieci przeznaczone do spożycia podczas podróży.
Bagaż rejestrowany: wielkość również regulowana jest przepisami każdej linii lotniczej. Bagaż ten również poddawany jest kontroli przez Służby Graniczne. Nie dopuszcza się przewożenia w nim materiałów wybuchowych i substancji łatwopalnych, chemicznych i toksycznych.
PO WYJŚCIU Z SAMOLOTU:
Po wylądowaniu i przejściu przez rękaw lub po przejeździe autobusem podróżni kierują się do hali odbioru bagażu i wyjścia. Na ekranach w hali odbioru bagażu znajdują się informacje, na którym pasie transmisyjnym pojawią się bagaże z samolotu. Po odebraniu bagażu należy się udać do wybranego wyjścia oznaczonego:
"NIC DO OCLENIA" (nothing to declare)-(korytarz zielony), jeżeli pasażer nie wwozi towarów przewyższających ulgi celne dla podróżnych.
"TOWARY DO OCLENIA" (goods to declare)-(korytarz czerwony), jeżeli pasażer wwozi towary przewyższające ulgi celne.
PRZEKROCZENIE GRANICY: obywatele polscy nie mają żadnych ograniczeń przy przekraczaniu granicy, bez wizy możemy wjechać na 90 dni na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.
PILOT: turyści objęci są opieką polskiego pilota, do którego zadań należy pomoc po przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz zapisy i realizacja wycieczek fakultatywnych. Pilot czeka na lotnisku w Atenach.
CENY W HOTELU I RESTAURACJI:
obiad- ok.15-25 EUR, woda mineralna - ok. 1,5 EUR, piwo ok. - 3 EUR, wino- ok. 5 EUR, kawa - ok. 3 EUR
CZAS LOKALNY: czas polski plus 1 godz.
WYCIECZKI LOKALNE: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość nie organizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczny chętnych.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-04-27 - 2018-05-04   (Piątek - Piątek) 8 2280 PLN zamów
Powiększ mapę

Wyszukaj ofertę dla siebie
 
Cena: - - - PLN
Trwa ładowanie...
Więcej opcji